Najlepší jednotlivci TK Ružomberok za rok 2017

13.10.2017

Po odohraní posledného turnaja nadišiel čas bilancovať uplynulú sezónu 2017 v našom tenisovom klube. TK Ružomberok v sezóne 2017 reprezentovalo na rôznych celoštátnych ale aj medzinárodných turnajoch takmer 3 desiatky hráčov v rôznych kategóriách, od 8 ročných detí až po hráčov v  seniorskom veku. Niektorí hráči nášho klubu dosiali na turnajoch výborné výsledky, iným sa darilo menej, ale všetkým patrí úprimné ďakujem za reprezentáciu tenisového klubu. Na základe dosiahnutých výsledkov sme vybrali najlepšiu päťku hráčov TK Ružomberok.

Jaroslav TARAJ

1.miesto : Jaroslav TARAJ (1966)

Možno pre niektorých prekvapenie, ale kto sledoval výsledky Jaroslava Taraja v uplynulej sezóne nám musí dať za pravdu. Jaro si výborne počínal hlavne na medzinárodných turnajoch, kde sa mu podarilo vybojovať dve prvenstvá vo dvojhre (Spišská Nová Ves, Piešťany) a jedno druhé miesto (Prešov). Taktiež vo štvorhre zaznamenal výborné úspechy, keď na medzinárodnom turnaji v Banskej Bystrici spolu s Jánom Surovým zvíťazili a na Halových majstrovstvách republiky skončili druhí . Jaro sa tiež prezentoval ako výborný tréner, keď sa mu podarilo so ženami TK Ružomberok postúpiť do Extraligy.                     Blahoželáme.

2.miesto: Romanka TARAJOVÁ (1999)

Už tradične sa na najvyšších priečkach o najlepšieho hráča TK Ružomberok umiestňuje Romanka Tarajová. Romanka sa v uplynulej sezóne výraznou mierou pričinila o víťazstvo žien v 1. lige a postupu do Extraligy . Na turnajoch v kategórii dorasteniek zaznamenala  druhé miesto vo dvojhre a víťazstvo vo štvorhre na MR. Výborný výsledok dosiahla na MSR, keď s Danielou Hláčikovou (BB) získali 3. miesto. V kategórii žien dosiala jedno turnajové víťazstvo a jedno 3. miesto. Reprezentovala aj na medzinárodných turnajoch v ČR, kde sa jej podarilo prebojovať z kvalifikácie do hlavnej súťaže.    Blahoželáme.

3.miesto: Kristína KUCBELOVÁ (2007)

Ešte len desaťročná dievčina, zverenkyňa trénera Milana Sekeru, odohrala výbornú sezónu. Vo dvojhre získala až 6 - krát tretie miesto (2 x B.Bystrica, Nováky, Ružomberok, Partizánske a na MR v Slovenskej Ľupči) a rovnako bola úspešná aj vo štvorhre, keď bronz získala v Partizánskom, dvakrát dosiahla na finále (Nováky, Prievidza) a raz sa tešila z celkového víťazstva na MR v Slovenskej Ľupči. Kristínka už vo svojom mladom veku dokazuje, že je veľký talent a že sa nám po Romanke Tarajovej rodí ďalšia výborná hráčka TK Ružomberok. Blahoželáme k tenisovým úspechom a držíme palce do ďalšej tenisovej kariéry.

4.miesto: Martin PALIDER (2000)

Medzi stálice nášho rebríčka patrí zverenec Jaroslava Taraja dorastenec Martin Palider. Martin v uplynulej sezóne dosiahol dve turnajové víťazstvá v dorasteneckej kategórii (Zvolen, Lieskovec) a dve tretie miesta vo štvorhre(Lieskovec, L.Mikuláš). V mužskej kategórii získal výborné 3.miesto na turnaji v L.Sliačoch tak vo dvojhre ako aj vo štvorhre. Martin si tiež dobre počínal v 2.lige mužov a určite bude prínosom a platným hráčom  v ďalších sezónach .     Blahoželáme

5.miesto: Matej LETAVAY (2006)

Matej Letavay je nováčikom v tejto spoločnosti, ale svoju pozíciu si tu určite zaslúži. Svoju účasť na turnajoch korunoval dvoma 3. miestami vo dvojhre (B.Bystrica, Prievidza) a jedným vo štvorhre (Ružomberok). Finálovú účasť si pripísal vo štvorhre v Prievidzi. Ako mladší žiak už bodoval aj vo vyššej kategórii, kde po boku Sebastiána Ingvorsena získal striebornú priečku.  Blahoželáme

Najlepšie družstvo TK Ružomberrok

Sezóna 2017

Víťaz 1. ligy 2017 TK Ružomberok. zľava: Henrieta Húšťová, Daniela Hláčiková, Barbora Birčeková, tréner Jaroslav Taraj, Rebeka Martančíková, Lenka Hláčiková a Romanka Tarajová.

Nepším družstvom TK Ružomberok za rok 2017 sa stalo družstvo žien pod vedením trénera Jaroslava Taraja, ktoré si svojimi výbornými výkonmi v 1. lige vybojovalo víťazstvo v tejto súťaži a zároveň postup do Extraligy. Ďakujeme všetkým hráčkam, trénerovi ale i rodičom a všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom pričinili o tento výnimočný úspech nášho družstva.