CELOŠTÁTNE A MEDZINÁRODNÉ TURNAJE JEDNOTLIVCOVˇ2015/16

Turnaj mladších žiakov Bojnice

17. - 19. 09. 2016

Filip Štrba a Matej Blahút

S veľkou radosťou konštatujeme, že už aj v kategórii mladších žiakov sa dostavujú prvé výsledky pre TK Ružomberok. Naše mladé nádeje Filip Štrba a  Matej Blahút zaznamenali vo dvojhre prvé pódiové umiestnenie v kategórii mladšieho žiactva. Na celoštátnom turnaji v Bojniciach obaja obsadili výborné 3. miesto a pripísali si tak prvé body do slovenského rebríčka. Naši chlapci ukázali veľkú snahu a bojovnosť, a tak si zaslúžene priniesli domov svoje prvé veľké trofeje.

Blahoželáme a držime palce na ďaľších turnajoch.

Dva tituly pre Martina Palidera!

Dorast

Martin Palider

Martin Palider sa v závere sezóny poriadne rozohral a odniesli si to súperi na turnajoch triedy D v Liptovskom Mikuláši a v Banskej Bystrici. Najprv si poradil vo finále dvojhry v Liptovskom Mikuláši (4.9.2016) s domácim Martinom Lisým 6:1 6:2 a o dva týždne neskôr ( 19.9.2016) si to zopakoval na turnaji v Banskej Bystrici, keď vo finále zdolal Sashu Slovíka z TK Tennis Fun B.Bystrica 6:3 6:4. Veríme, že si Martin dobrú hernú fazónu prenesie aj do budúcej súťažnej sezóny a svoju bohatú zbierku titulov rozšíri o ďaľšie. Taktiež sa spoliehame, že bude prínosom vo farbách TK Ružomberok v súťažiach družstiev tak dorastencov ako aj mužov.

Blahoželáme a držíme palce v ďaľšej sezóne.

Turnaj triedy D starší žiaci/žiačky

1.9.-2.9.2016

Ivo Verčík a Adam Šimák

Víťazom turnaja starších žiakov sa stal Ivo Verčík ( TK Žilina) vľavo, finalistom bol Adam Šimák ( Šk Pepas Slovenská Ľupča ) vpravo a na treťom mieste sa spoločne umiestnili Michal Hlinka ( Slávia Agrofert STU Bratislava ) a Matej Křížek ( STZ ). Štvorhra sa nehrala. TK Ružomberok na turnaji reprezentoval Filip Štrba. Bohužiaľ, sa hneď prvom kole stretol s bývalým Ružomberčanom a nasdenou jednotkou turnaja Michalom Hlinkom, ktorému podľahol 1:6 2:6. Filip ešte potrebuje nadoudnúť skúsenosti na takýchto turnajoch a výsledky určite prídu.

Ivana Jančová

Víťazkou turnaja starších žiačok sa stala Nina Baniarová (TK Baseline Banská Bystrica ) , finalistkou bola Nikola Machalová ( TK Baseline Banská Bystrica ) a na treťom mieste sa spoločne umiestnili Ivana Jančová ( TK Dolné Kysuce ) na obrázku a Nikola Grajciarová ( TK  Banská Bystrica ). Víťazkami turnaja vo štvorhre dorasteniek sa stali  Nina Baniarová Nikola Machalová ( obe TK Baseline Banská Bystrica ).Na druhom mieste sa umiestnili Nikola Grajciarová ( TK Banská Bystrica ) a Terézia Perháčová ( Žiarsky TK Green Park) . Tretie miesto obsadili pár Martina Kľusková ( TK Tvrdošín ) a Ivana Jančová ( TK Dolné Kysuce ) s párom Ivana a Alexandra Gombitové ( Tenisová akadémia Prešov )

Turnaj triedy ,,B,, dorast 27. - 30.8.2016

dvojhry

Allen Hlavenka a Dominik Hrunčák

Víťazom turnaja dorastencov sa stal Dominik Hrunčák ( Slovan Bratislava) vpravo, finalistom bol Allen Hlavenka ( Slávia Agrofert STU Bratislava ) vľavo a na treťom mieste sa spoločne umiestnili Martin Dobrý ( Inter Bratislava ) a Marko Grnáč ( Lieskovský tenisový klub - LTC )

Michaela Krausková a Michaela Kadlečková

Víťazkou turnaja dorasteniek sa stala Michaela Kadlečková ( TK TENNis FUN BB ) vpravo, finalistkou bola Michaela Krausková ( Slávia Agrofert STU Bratislava ) vľavo a na treťom mieste sa spoločne umiestnili Romanka Tarajová ( TK Ružomberok ) a Petra Seresová ( MBTK Dunajská Streda )

Turnaj triedy ,,B,,dorast 27. - 30.8.2016

Štvorhry

Martin Dobrý, Oliver Šurina a Michal Vranovský, Samuel Peško

Víťazmi turnaja vo štvorhre dorastencov sa stali Martin Dobrý a Oliver Šurina (obaja Inter Bratislava). Na druhom mieste sa umiestnili Michal Vranovský a Samuel Peško ( obaja Slávia Agrofert STU Bratislava ). Tretie miesto obsadili pár Michal Moncoľ ( TK Rimavská Sobota) a Pavol Habšuda ( TK Baník Prievidza) s párom Martin Dušička ( TK TENNis FUN BB ) a Jakub Macák ( TK Slovan BRATISLAVA )

Víťazkami turnaja vo štvorhre dorasteniek sa stali ,,domáce,, Romanka Tarajová (TK Ružomberok ) a Lenka Hláčiková (TK Banská Bystrica). Na druhom mieste sa umiestnili Michaela Krausková ( Slávia Agrofert STU Bratislava ) a Petra Holubová ( Tenisová akadémias Prešov ). Tretie miesto obsadili pár Petra Seresová ( MBTK Dunajská Streda ) a Veronika Čalfová ( Tenisová akadémia Prešov) s párom Natália a Kristína Belákové ( TKM Martin )

Romanka Tarajová kúsok od 1.bodu do rebríčku WTA !

Romanka Tarajová

V dňoch 15. - 21. augusta 2016 sa uskutočnil v Slovenskej Lupči medzinárodný turnaj žien triedy Futures s dotáciou 10.000 eur. TK Ružomberok na ňom reprezentovali sestry Romanka  a Frederika Tarajové. Frederike sa nedarilo a vypadla v 1.kole kvalifikácie. Romanka predviedla skvelú jazdu, keď vyhrala všetky tri kolá kvalifikácie a postúpila do hlavnej súťaže. Vprvom kole hlavnej súťaže sa stretla s Dagmar Dudlákovou (CZE), ktorej podľahla po tvrdom boji 4:6 5:7 a tak jej len tesne unikol  1.bod do rebríčku WTA. Aj keď sa to nateraz nepodarilo, je to skvelý výsledok pre Romanku, trénera a otca v jednej osobe Jaroslava Taraja ako aj TK Ružomberok. Prvé body WTA sú určite len otázkou času.

Srdečne blahoželáme a ďakujeme.

Turnaj mužov a žien triedy,,A,,Ružomberok

13.8 - 17.8. 2016

zľava: Ivan Hric, Jakub Freibold, Tomáš Kubiš a Radoslav Novodomec

Víťazmi celoštátneho turnaja mužov triedy ,, A ,, vo štvorhre na kurtoch TK Ružomberok sa stali Ivan Hric (TC Baseline B.Bystrica) a Jakub Fraibold (Fresh club Zvolen). Na druhom mieste sa umiestnili Tomáš Kubiš (Top tennis academy Zvolen) a Radoslav Novodomec (Fresh club Zvolen). Tretie miesto obsadili spoločne hráči Matúš Ševčík (TK Kysucké Nové Mesto)  s Reném Mesiarom  (TK Vysoké Tatry) a Peter Kmec s Pavolom Habšudom (obaja TK Baník Prievidza).

Blahoželáme.

Jakub Freibold

Víťazom celoštátneho turnaja mužov triedy ,,A,, na kurtoch TK Ružomberok sa stal hráč Fresh club Zvolen Jakub Freibold, ktorý vyhral finále bez boja ( skreč súpera z dôvodu nemoci ). Na druhom mieste sa umiestnil hráč TK Žilina Martin Mihal.Tretí skončili spoločne hráči Miroslav Kleman TK Elite team Nové Zámky a Vladimír Kurek z TC Empire Trnava.

zľava: Ľubomíra Grossertová a Alexandra Lazárová

Víťazkou celoštátneho turnaja žien triedy ,,A,, na kurtoch TK Ružomberok sa stala hráčka TC EMPIRE Trnava Alexandra Lazárová, ktorá vo finále zdolala hráčku TC BRANCO Lučenec Ľubomíru Grossertovú 6:0 6:4. Na trťom mieste sa umiestnili hráčka VTC Pezinok Viktória Kanichová a hráčka TK Slávia STU Bratislava Jana Jánošíková .

Štvorhra sa z dôvodu nízkeho počtu prihlásených hráčok nehrala.

Majstrovstvá Slovenska dorasteniek

ŽILINA 2016

zľava:Daniela Hláčiková a Romanka Tarajová

V dňoch od 23. - 27. 5. 2016 sa na tenisových kurtoch  v Žiline konali Majstrovstvá Slovenska dorasteniek. Ružomberské farby v Žiline hájila Romanka Tarajová, ktorá vo štvorhre spolu s Danielou Hláčikovou ( TK Banská Bystrica ) vybojovala 3. miesto a získala  po dlhých rokoch medailu  pre TK Ružomberok z Majstrovstiev Slovenska.

Srdečne blahoželáme.

TK RUŽOMBEROK

Majstrovstvá stredoslovenského regiónu dorasteniek

zľava: Veronika Koberlingová(finalistka), Michaela Kadlečková(víťazka)

Najvyššia účasť dorasteniek spomedzi všetkých krajov Slovenska ! Takouto pozitívnou správou bol  7. 5.  2016 o 8.30 hod zahájený turnaj  Majstrovstvá stredoslovenského regiónu dorasteniek v Ružomberku . Kvalitné výkony hráčok  a príjemné slnečné počasie pretrvalo počas celého turnaja. Jednotlivé zápasy mali výbornú úroveň a dobrú divácku kulisu.  Víťazkou Stredoslovenského regiónu vo dvojhrách  sa stala Michaela Kadlečková z TK Tennis FUN Banská Bystrica ,keď vo finále zdolala Veroniku Koberlingovú z TK Baník Prievidza. Najlepšou hráčkou z TK Ružomberok bola Romanka Tarajová, ktorá sa prebojovala medzi najlepších osem. Víťazkami štvorhry sa stali Michaela Kadlečková (Tennis Fun B.B.) a Natália Seduchová  (TK Žilina) keď vo finále porazili dvojicu Veronika Koberlingová ( TK Baník Prievidza) Ľubomíra Grossertová ( TK BRANCO Lučenec). Romanka Tarajová (TK Ružomberok) sa spolu s Danielou Hláčikovou (TK B.Bystrica) prebojovali medzi štyri najlepšie páry.